loader image

Eminiş AmbalajYönetim Kurulu Üyeleri

  • Ömer İsmet UZUNYOL - KURUCU

  • Mustafa Feridun UZUNYOL - KURUCU

  • Ahmet Ferit UZUNYOL - YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  • Hatice Füsun UZUNYOL KUTLU - YÖNETİM KURULU BAŞKANI VEKİLİ

  • Berna UZUNYOL - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  • Ali Cem KOCABALI - BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

  • Ebru EKEN - BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Yönetim KuruluÖZGEÇMİŞLER

Ömer İsmet UZUNYOL (1923 - ∞)Kurucu

1923 İstanbul doğumlu Sayın Ömer İsmet Uzunyol, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra ; Eminönü Vergi Dairesi’nde Şef olarak çalışmıştır. Ardından Zonguldak Karadon Kömür İşletmeleri ve Fethiye Bradway Liman İşletmeleri’nde Muhasebe Müdürü olarak görev alan Uzunyol, 1954 yılında Marshall Boya’da Muhasebe ve Satış Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.

Marshall Boya ortaklarının hisse satışı yapmaya karar vermesine müteakip çok ortaklı yönetim modelini hayata geçiren Ömer İsmet Uzunyol , Marshall Boya’nın ikinci büyük ortağı olarak, Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

1971 yılında Eminiş Ambalaj Kimya Sanayi şirketini kurmuş, Eminiş Ambalaj’ın yanısıra Uzunyol Ambalaj , Uzunyol Turizm , Uzbaş gibi bir çok şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Marshall Genel Müdürü Mustafa Feridun UZUNYOL ile birlikte ,1998 yılında Marshall’ın hisselerinin Akzo Nobel’e satış sürecini başlatmış ve  2010 yılında hisse devrini tamamlamıştır.

Ticari faaliyetleri yanında 1999 İzmit depremi sonrasında Hereke Sümerbank konutları’nın restorasyonu sorumluluğunu üstlenerek , deprem nedeniyle eğitim sürecini iki yıl askıya alan Kocaeli Üniversitesi’nin eğitim sürecine Hereke Ömer İsmet UZUNYOL kampüsünde devam etmesini sağlamıştır.  Necla UZUNYOL ile evli olan  Sayın Ömer İsmet UZUNYOL , iki çocuk babasıdır.

14.08.2022 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Mustafa Feridun UZUNYOLKurucu

1957 yılında İstanbul doğumlu Sayın Mustafa Feridun Uzunyol lise eğitimini Avusturya Lisesi, lisans eğitimini Avusturya-Linz Johannes Kepler Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. 1982-1984 yılları arasında Newyork Wagner College’da finansman yönetimi mastırı yapmıştır.

1983-1985 yılları arasında Londra Case Makina Pazarlama Şirketinde İrlanda, İskoçya, İngiltere bölgeleri satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışmıştır.

1986 yılında Marshall Oto Tamir Boyaları’nda Pazarlama Müdürlüğü; 1989 Marshall Boya Fabrika Müdürlüğü , 1991 Hoechst Oto Boyaları Genel Müdürü , 1994 Marshall Boya Genel Müdürü , 1998-2005 yılları arası Dupont Türkiye Genel Müdürü ve aynı zamanda Akzo Nobel Türkiye Genel Müdürü rollerinde görev almıştır.

Kocaeli Üniversitesi’nde Boya Teknolojisi Meslek Yüksek Okulu’nun açılmasında aktif rol oynamıştır, kendisine 2008 yılında Üniversite ve Kocaeli iline katkılarından dolayı Kocaeli Üniversitesi tarafından Fahri Doktora ünvanı verilmiştir.

TUSİAD , KİPLAS, TİSK, Mikro Cerrahi Vakfı ( Mütevelli Heyeti), Böbrek Vakfı (Mütevelli Heyeti), BOSAD, KOÜ (Mütevelli Heyeti Üyeliği) , IMSAD, YASED, IZODER, Yeşilyurt Deniz Kulübü, Enka Spor Kulübü üyelikleri bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Sn.Uzunyol, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Ahmet Ferit UZUNYOLYönetim Kurulu Başkanı

1989 doğumlu Sayın Ahmet Ferit Uzunyol, lise eğitimini Saint Benoit Lisesi’nde, üniversite eğitimini University of Miami’de Uluslararası Finans ve Pazarlama bölümünde tamamlamıştır.

Eminiş A.Ş.’de bir çok departmanda görev aldıktan sonra, Yönetim kurulu görevinin yanı sıra, aktif olarak Satış & Pazarlama Müdürü görevini yerine getirmektedir. Kocaeli Üniversitesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO’da danışmanlar kurulu üyesidir, ayrıca işletme ve pazarlama dersi vermektedir.  

AIESEC Kocaeli Derneğinde Danışmanlar Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Turmepa Dernek Üyesidir. Ayrıca şirketimizin İSO, ASD, SEPA ve İKMİB derneklerinin temsilcisidir. Birçok sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak rol almaktadır. Evli ve 1 çocuk sahibi olan Sn.Uzunyol, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Hatice Füsun UZUNYOL KUTLUYönetim Kurulu Başkan Vekili

1955 yılında doğmuştur.

Ortaöğretiminden sonra lise öğretiminin bir kısmını İngiltere’de, Üniversite eğitimini Atatürk Eğitim İngilizce bölümünde tamamlamıştır.

18 yaşında Marshall Boya A.Ş.’de işe başlamıştır.

Emekli olduktan sonra İstanbul ‘da 20 seneyi aşkın bir süre kendi kurduğu Antika şirketinde çalışmıştır.

Çalışma hayatı boyunca birçok sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Bosna Hersek yardımlaşma dernekleri, Beşiktaş Atatürkçülük panelleri dahilinde Türkan Saylan ile beraber görev almıştır.

Evli, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Berna UZUNYOLYönetim Kurulu Üyesi

1967 istanbul doğumludur.

Fevziye mektepleri vakfı Işık lisesinden 1984 yılında mezun olduktan sonra 1988 yılında marmara ingilizce ekonomi bölümünden derece ile mezun olmuştur.1999 -2012 yılları arasında mobilya dekorasyon konusunda kendi mağazasını yönetmiştir.

Halen Havandan istanbul restoranını işletmektedir.
İyi derecede ingilizce bilmektedir. Mustafa Feridun Uzunyol ile evli 2 evlat ve iki torun sahibidir.